![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 1637180
*
nr 163 7180
Fat
keramik, UE, dia40
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 10:18:09
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:09
*
Fat
nr 163 7180
Fat
keramik, UE, dia40
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/8 10:18:09 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:09